خدمات مجالس

نکاتی مهم در انتخاب دسته گل عروس

یکی از زیباترین آداب و رسوم آریایی، برگزاری مراسم عروسی و پیوند زوجین می باشد. در ایران مردم سعی می کنند برای تشکیل زندگی حتما مراسم عروسی برگزار کنند، هر چند ساده.

برای برگزاری مراسم عروسی کارهای مختلفی باید انجام داد که برخی از آنها دلخواه و برخی جزء ملزومات مهم می باشد. به عنوان مثال پوشیدن کت و شلوار و لباس عروس یکی از مهمترین کار ها می باشد.

دسته گل عروس نیز یکی از مهمترین ملزومات عروسی می باشد. که در انتخاب آن باید دقت لازم انجام شود. هر ساله برای هر کدام از بخش های برگزاری مراسم ازدواج الگویی خاص انتخاب می شود و اغلب زوج ها نیز سعی می کنند مطابق با آن الگو و متد عروسی خود را برگزار نمایند.

خدمات مجالس

برای انتخاب دسته گل عروس نیز هر سال چند مدل خاص ارائه می شود. معمولا طراحان سعی می کنند مطابق با رنگ و فصل و آب و هوا مدل های گل آرایی و دسته گل را انتخاب نمایند.

دسته گل عروس اگر به درستی و در شرایطی خاص نگهداری شود، می توان آن را یادگاری برای مدت زمان زیادی حفظ کرد. به همین دلیل لازم است در انتخاب دسته گل عروسی دقت لازم را داشته باشید. زیرا در بخش های مهمی از عکس ها و فیلم های عروسی، زیبایی دسته گل جلوه می کند.

خدمات مجالس

سایز دسته گل

امروزه دسته گل عروس، در سایز های مختلفی استفاده می شوند. برخی از عروس ها ترجیح می دهند برای عکاسی و فرمالیته از دسته گل های بزرگ و خاص استفاده کنند. و در مراسم از دسته ها گل های کوچک و ساده. در انتخاب سایز دسته گل باید آن را متناسب با لباس عروس خود انتخاب نمایید. اگر لباس عروس دنباله دار و با دامن کلوش است بهتر می باشد از دسته گل های ظریف و در ابعاد کوچک استفاده نمایید.

توجه داشته باشید، دسته گل باید مدت زیادی در دستان تان باشد. اگر سنگین و بزرگ باشد ممکن است شما را کلافه کند.

خدمات مجالس

نوع گل های انتخابی در دسته گل

نوع گل هایی که برای دسته گل انتخاب می کنید باید متناسب با تم عروسی و فصل برگزاری مراسم تان باشد. اگر بخواهید گل های خارج از فصل انتخاب کنید باید بدانید، هزینه دسته گل بالا می رود. حتی می توانید انتخاب دسته گل را مطابق با آرایش و میکاپی که می خواهید در روز عروسی داشته باشید انجام دهید.

برای فصل بهار انتخاب گل لاله و نرگس مناسب می باشد. این گل ها در فصل بهار ماندگاری زیادی دارند و در اثر گرما پژمرده نمی شوند. همچنین برای تابستان می توانید از گل های رز استفاده کنید که زیبایی زیادی به شما می بخشد. در فصل پاییز از گل زنبق و در فصل زمستان از گل های نیلوفر استفاده کنید.

خدمات مجالس

این روز ها بسیاری از افراد ترجیح می دهند خودشان دسته گل را طراحی و آماده کنند. این کار ممکن است کمی ریسک باشد. زیرا کسانی که دسته گل عروس را طراحی و درست می کنند ترفند های خاصی در تهیه آنها دارند و هنگام تحویل دسته گل از مواد نگهدارنده برای ماندگاری دسته گل استفاده می کنند.

تطابق دسته گل و ماشین عروس

بهتر است برای بهتر جلوه دادن در عکس و فیلم عروسی، گل های استفاده شده در گل آرایی ماشین عروس و دسته گل یکی باشد. به همین دلیل است که در بالا عنوان شد طراحی و ساخت دسته گل را به افراد متخصص بسپارید. همچنین در انتخاب گل ها سعی کنید گل های روتین انتخاب کنید. زیرا اگر بخواهید از گل های خاص استفاده کنید، برای ماشین عروس گل بیشتری به کار می رود به همین دلیل قیمت دست گل عروس و ماشین عروس بالا می رود.

در انتخاب گل ها بهتر است از گل های صورتی و آبی و سبز در کنار هم الگو برداری کنید. این گل ها بخصوص در فصل بهار جلوه ای زیبا دارند. در فصل تابستان نیز بهتر است تم رنگی انتخاب کنید که رنگ های پاستیلی و شاد داشته باشند. رنگ هایی که نشان دهنده طراوت و تازگی هستند.

خدمات مجالس

در فصل پاییز نیز با توجه به تم پاییزی که قرمز و نارنجی است، بهتر می باشد گل هایی با رنگ های نارنجی، قرمز و یا کهربایی انتخاب کنید. همچنین برای فصل تابستان گل هایی انتخاب کنید که تم رنگی سفید، نقره ای یا طلایی ایجاد کنند.

دسته گل مصنوعی

برخی از افراد ترجیح می دهند برای دسته گل از گل های مصنوعی استفاده کنند. اینگونه هم ماندگاری بالا می رود و هم نیازی به نگهداری خاصی ندارد. گل های مصنوعی که در دسته گل استفاده می شوند بسیار نمای طبیعی و زیبایی داند و کمتر شخصی می تواند تشخیص مصنوعی یا طبیعی بودن آن را بدهد.

تشریفات مجالس

دسته گل بوهو

بوهو یک سبک است که در آن آزادی عمل وجود دارد. شما اگر از این سبک پیروی می کنید، در استایل خود می توانید هر چیزی به کار ببرید. این سبک خاص طرفداران زیادی دارد. تا جایی که در سال های اخیر بسیاری از افراد سعی نموده اند از این سبک در برگزاری مراسم ازدواج خود پیروی کنند.

تشریفات مجالس

دسته گل های بوهو معمولا بزرگ، با گل های وحشی، رنگارنگ، گل های ریز و درشت هستند. حتی در دسته گل های بوهو از کاکتوس و خار و خاشاک نیز استفاده می شود.

برای بستن این نوع دسته گل ها از متد خاصی پیروی نمی کنند. معمولا برای جمع کردن انتهای گل ها از نخ های کنفی استفاده می کنند.

این سبک دسته گل برای فرمالیه و عکاسی مناسب است.