خدمات مجالس

پذیرایی در مجالس عروسی و میهمانی ها

یکی از مهم ترین بخش های هر مجلس و میهمانی، بخش پذیرایی آن می باشد. میهمانان توجه ای ویژه به کیفیت و نحوه پذیرایی در عروسی ها دارند. متاسفانه بسیاری از میهمانی ها و مجالسی که با شکوه بر گزار می شوند، کیفیت مناسبی در پذیرایی آنها وجود ندارد. در اصل برای میزبان بیشتر مجلل و با شکوه بودن میهمانی یا عروسی مهم است و توجه ای به آیتم های پذیرایی و کیفیت آنها ندارند. در صورتی که اگر غذا و دیگر موارد پذیرایی خوب و با کیفیت باشند، میهمانان رضایت بیشتری خواهند داشت. به همین دلیل است که تشریفات مجالس نوبهار به این نکته توجه ای ویژه دارد.

اهمیت پذیرایی در عروسی و میهمانی ها

پذیرایی اگر دلچسب و با کیفیت نباشد، میهمانان آن را نشانه ای از بی احترامی می دانند. پس لازم است قبل از هر چیز در برگزاری مراسم خود، به پذیرایی توجه ای ویژه داشته باشید. آیتم های پذیرایی این روز ها بسیار متنوع و مطلوب شده اند و شما می توانید با انتخاب هر کدام از آنها جلوه ای ویژه به مراسمتان ببخشید. پذیرایی در مراسم اگر به خوبی انجام شود، مراسم شما را به یاد ماندنی و جذاب می کند.

فرض کنید به یک عروسی مجلل دعوت شده اید، اما کیفیت و نحوه پذیرایی آن طور که انتظارش را داشتید نبوده است، بدون شک شکوه آن مجلس به دلیل پذیرایی بد شما را جذب خود نخواهد کرد. و این پذیرایی را بی احترامی به خود می پندارید.

موسسات تشریفات مجالس وظیفه دارند در کنار برگزاری مراسم با شکوه شما، پذیرایی را نیز به نحو احسن انجام دهند. موسسات خدمات مجالس با ایده و نو آوری خود آیتم های جذابی از پذیرایی را پدید آورده اند که این روز ها در بسیاری از مجالس با شکوه، آنها را دیده اید. در ادامه چند نوع از پذیرایی های جذاب در مجالس مختلف را عنوان خواهیم کرد.

کندی بار

منظور از کندی بار candy bar یا بار شکلات همان میزی است که روی آن تنقلات و انواع شیرینی جات روی آن قرار می گیرند. در ابتدا از کندی بار در مراسم های تولد استفاده می شد اما با توجه به جذابیت و علاقه میهمانان به آنها در مجالس عروسی نیز از کندی بار استفاده می شود.

خدمات مجالس

در مراسم تولد می توان تم یا الگوی تولد را روی میز کندی بار پیاده سازی کرد. اقلام موجود در کندی بار بستگی به نوع مراسم و همچنین نظر میزبان دارد. اما اغلب در کندی بار اقلام زیر وجود دارند:

  • انواع دسر
  • انواع آبنبات، شکلات و دراژه
  • پاستیل و آدامس
  • انواع شیرینی و کاپ کیک
  • اسنک، چیپس، پاپ کورن، پفک و …

در تولد ها معمولا کیک تولد و دیگر موارد پذیرایی روی میز کندی بار قرار می گیرد. همچنین برای بک گراند کندی بار می توان از پوستر استفاده نمود. اطراف میز کندی بار را می توان گل آرایی و بادکنک آرایی کرد.

فینگر فود

در اغلب مراسم ها می توان برای میان وعده از فینگر فود استفاده نمود. منظور از فینگر فود ها، غذا یا میان وعده هایی است که در ابعاد و سایز کوچک آماده می شوند. فینگر فود ها نمی توانند به جای غذای اصلی سرو بشوند و به عنوان میان وعده در اواسط میهمانی یا عروسی می توان آن را پذیرایی کرد. البته می توان روی میز شام نیز از فینگر فود ها برای تزیین میز یا پیش غذا استفاده نمود. فینگر فود ها معمولا به همراه یک نان تست کوچک درست می شوند. فینگر فود ها را می توان بدون چنگال و قاشق سرو نمود و برای راحتی در خورد آن ها را با سیخ های چوبی کوچک تهیه می کنند.

خدمات مجالس

فینگر فود ها را به صورت شات یا بار در اختیار میهمانان قرار می دهند. فینگر فود ها نباید آنقدر کامل باشند که احساس سیری به مهمانان دست بدهد. انواع فینگر فود:

فینگر فود های سرد: مانند انواع سالاد، تارت میوه، کاناپ کوکو، و … . از این نوع فینگر فود بهتر است در مراسمات غیر رسمی سرو شود.

فینگر فود های گرم: مانند انواع سوخاری در ابعاد کوچک، کنتاکی، روماکی و … . در مراسم های رسمی مانند عروسی ها بهتر است از فینگ فود های گرم استفاده شود.

غذا های دریایی: انواع میگو و ماهی به صورت سوخاری، سوشی، صدف و …

آبشار شکلات

از آبشار شکلات می توان برای کندی بار نیز استفاده نمود. آبشار شکلات یک دستگاه در ابعاد مختلف است که شکلات ذوب شده روی آن سر ریز می شود. معمولا در کنار آبشار شکلات بیسکویت، مارش مالو، میوه و … برای سرو با شکلات قرار می گیرد. شکلات می تواند دارک یا میلک باشد.

تشریفات مجالس

جدا از موارد بالا که از آیتم های اضافی برای پذیرایی در مجالس و میهمانی ها هستند. میوه، شیرینی و نوشیدنی نیز باید روی میز میهمانان وجود داشته باشند.

این اقلام جدا از آنکه به میهمانی و مجلس شما جلوه ای با شکوه می بخشد، در فیلم و عکس عروسی نیز به خوبی جلوه می کنند.

شما عزیزان می توانید برای سفارش هر کدام از آیتم های یاد شده، سلیقه خود را داشته باشید. تشریفات نوبهار آماده ارائه خدمات و تشریفات مجالس با بهترین کیفیت و تنوع به شما عزیزان می باشد.